Distelveld-van Strate, Hendrika
Hendrika Distelveld-van Strate werd slachtoffer van het bombardement van 10 december 1944. Zij werd 30 jaar oud.
Gepubliceerd op
Hendrika Distelveld-van Strate werd slachtoffer van het bombardement van 10 december 1944. Zij werd 30 jaar oud.
De grondwerker Petrus (42 jaar) en metaaldraaier Simon (38 jaar)…
Johanna Massaar-Hendriks (41 jaar) werd slachtoffer van het bombardement op…
Walther Couwenberg van "De Turk" heeft talloze malen geprobeerd om mensen uit handen van de Bezetter te houden of te krijgen. Hij gebruikte daarvoor zijn relaties en vaak een fles jenever.... verder lezen ».
Wicher baron van Dedem (1916-2002) studeerde rechten aan de Leidse universiteit. Na de sluiting van de universiteit schreef hij zich in aan de universiteit in Groningen en behaalde daar in juli 1942 zijn meestertitel. Al... verder lezen ».
Aan het Pieterskerkhof opende in november 1941 een Joodse lagere school. Het was voor Joodse kinderen niet meer toegestaan op de “gewone” scholen lessen te volgen. Op een Joodse school mochten de Joodse kinderen alleen... verder lezen ».